Czy analiza mimiki pomoże przewidzieć nasze decyzje w przyszłości?

Diana Nowek dla TVN24

Sztuczna inteligencja rozwija się coraz szybciej i będzie niebawem poważnym narzędziem do wykorzystania w polityce, reklamie i sprzedaży. Tym bardziej, że na podstawie mimiki - nawet tej bardzo ograniczonej -  możemy odczytać intencje i emocje.

Mikroekspresje wykorzystywane do odczytywania stanu emocjonalnego osoby lub szukania niespójności w zachowaniu (kłamstwa) będą też wykorzystywane do przewidywania działań wielkich tego świata. Udowodnił to japoński zespół naukowców, obserwując twarz prezesa centralnego banku Japonii.

Okazało się, że program do czytania ekspresji mimicznych widzi negatywne emocje na twarzy prezesa nawet kilka tygodni przed ogłoszeniem negatywnych informacji dla rynku finansowego. Dzięki takiej wiedzy zainteresowani mogą dowiedzieć się zawczasu, jakie decyzje podejmie bank centralny.

Jest to kolejny powód, aby zapoznać się z tą tematyką i wytrenować "czytanie" twarzy.
W tym celu zapraszam na specjalistyczne szkolenia. 

Miałam przyjemność konsultować ten materiał, więc i pojawiam się w nim na chwilę.

Link do materiału w TVN24
https://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/sztuczna-inteligencja-czyha,783286.html

Jako pierwszy wyniki badań przedstawił Reuters:
https://www.reuters.com/article/us-japan-boj-face/in-kurodas-face-researchers-find-ways-to-predict-central-bank-changes-idUSKBN1CP0GS


Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.