Kto kogo odtrąca? Dłonie państwa Trump w Izraelu


Niedawno media obiegło nagranie z udziałem Melanii Trump i jej męża z lotniska w Izraelu. Wszyscy napisali, że Melania odtrąciła dłoń Donalda, gestem "nie dotykaj mnie". Rozpoczęły się spekulacje na temat jakości ich związku, a nawet nienawiści i potencjalnej przemocy jakiej miałaby doświadczać Melania. Jednak, gdy przyjrzymy się temu nagraniu dokładniej, mianowicie w zwolnionym tempie, zobaczymy coś innego.

Melania szła dwa kroki za Donaldem, on się zorientował i wyciągnął do niej dłoń, aby zrównała krok. Trochę jak rodzic do dziecka, które się ociąga i zostaje w tyle. Widać przed tym, że patrzy na parę obok, a oni idą za ręce.

Czyli widzimy Donalda wyciągającego dłoń do Melanii, ale nie po to, że iść z nią za rękę. Gdyż zanim ona zdąży ją złapać, on już cofa swoją. Dlatego Melania wykonuje ten sfrustrowany gest, który został zinterpretowany jako odtrącenie.

Donald i Melania, stanowią osobliwie niezręczną parę, jesli chodzi o zachowanie publiczne. Jego gesty w stosunku do niej są bardziej ojcowskie niż czułe. Widać, że Melania nie lubi być traktowana jak dziecko - poklepywana i sterowana. Oboje nie należą do wylewnych osób, jawnie okazujących sobie uczucia. Donald Trump znany jest z seksistowskich, szowinistych wypowiedzi w stosunku do kobiet, choć i mężczyzn też zawsze traktuje z góry.

A na poniższym nagraniu to Donald "odrzuca" dłoń Melanii. Widać to w 00:29 sekundzie.


Share on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

4 komentarze:

 1. oto dwa inne filmy warte analizy psychologicznej...

  http://www.youtube.com/watch?v=j_PE0Is6QVc

  http://www.youtube.com/watch?v=GbUMTF8X3E8

  OdpowiedzUsuń
 2. sytuacja, w której oboje się znaleźli jest chyba jednak sprowokowana przez Melanię, gdyż fakt iż idzie 2 kroki za nim wygląda na zamierzony akt "nieposłuszeństwa" lub braku akceptacji dla jego pozycji i niechęć do bycia porównywaną z nim... tak więc odtrącenie ręki ją ponaglającej jest chyba dopełnieniem tego faktu...

  chyba, ale chętnie to z Tobą omówię przy najbliższej okazji..

  rl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Melania przybiła piątkę Trumpowi że wkońcu udało jej się wskoczyć na dywan.

   WZ

   Usuń

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.