Wywiad z psychopatą Leszkiem Pękalskim -Wampirem z Bytowa



"Wampirowi z Bytowa" niedługo kończy się zasądzony wyrok. Nie polecam oglądania materiału osobom o wrażliwszej naturze. Wedle nauki Pękalski jest pedofilem, nekrofilem, nimfofilem, sadystą i nekrosadystą, ale nie jest niepoczytalny. Ma uszkodzone płaty czołowe, nie odczuwa empatii. Mimo to nie ma w jego przypadku mowy o popełnianiu zbrodni w afekcie.

Wywiad dostępny tutaj:
http://player.pl/programy-online/cela-nr-odcinki,1001/odcinek-10,leszek-pekalski,S00E10,15224.html

Nagranie może być ciekawe dla osób analizujących sposób zachowania, mówienia i myślenia psychopatów. Zwracam uwagę w jaki sposób zmienia się jego głos i jak "śmieje" się jego twarz, gdy mówi o stosunku seksualnym. Dosłownie widać podniecenie na jego twarzy. Zwróćcie też uwagę na jego gesty zdenerwowania i wstydu, kiedy drapie się po szyi czy po twarzy - one nie występują, kiedy mówi o swoich zbrodniach, ale gdy opowiada, że nie miał nigdy normalnej dziewczyny i nikt się nim nie interesował. Wygląda to, jakby nie ruszały go morderstwa, ale społeczne odrzucenie od dzieciństwa było wciąż mocno odczuwalne.

Jest tam jeden moment, który mnie zastanawia. W 05:08 minucie pojawia się jedyny ruch brwi w tym wywiadzie - w ekspresji złości i bólu. Następuje to w wątku o małżeństwie, gdy mówi "pobierają się małżonkowie, są małżeństwem - jednym ciałem - jak to się nazywa po biblijnemu, po religijnemu". I to wspomnienie o religii uruchomiło w nim widoczną emocję. Był to jego jakiś słaby punkt?

–Ma monstrualny popęd seksualny. Gdy zabił i zgwałcił pierwszy raz, utwierdził się w przekonaniu, że mordowanie może być sposobem na zaspokojenie tego popędu. Spodobało mu się, że kobieta się z niego nie śmiała, nie odrzuciła go i nie odmówiła mu seksu. Nie przeszkadzało mu, że była martwa – mówi Magda Omilianowicz, autorka książki „Bestia. Studium zła”.
Cały wywiad przeczytacie na stronie Newsweek

Osobom zainteresowanym psychopatologią polecam wywiad z innym seryjnym mordercą i psychopatą Richardem Kuklinskim.



Share on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

3 komentarze:

 1. Grudziądz , wieś Sztynwag . Tu jest bezkarny psychopata i nikt z tym nic nie robi. dokładnie to " Jan Zieliński " brudny, chudy, wysoki , brzydki, stary około 60l, zboczony gnój. W nocy podgladał moją córkę przez okno, kiedyś zaciągnął do siebie syna sąsiadów, tak samo zrobił z córką znajomej (a to jego krewna) w ogóle jest masa rzeczy za które powinien już dawno siedzieć..

  OdpowiedzUsuń
 2. autor tekstu mógł się bardziej postarać, same cytaty i kopiuj - wklej, masakra

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwróćcie uwagę na słownictwo jakiego używa Leszek Pękalski, one nie mają ładunku emocjonalnego, albo jego stwierdzenie że bał się strachu. To zauważalne, że ten gościu nic nie czuje i emocje są mu skrajnie obce.

  OdpowiedzUsuń

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.