Pomagaj i wygrywaj! Zaproponuj warsztaty dla młodzieży z domów dziecka

W roku szkolnym jestem wolontariuszką Ośrodka Pomocy Społecznej, a moim zadaniem jest odrabianie lekcji z dzieciakami, które nie mają wsparcia od rodziców w tym zakresie. Różne są to rodziny - czasem ich niski status społeczny wynika patologii, czasem z wyuczonej bezradności, a innym razem z analfabetyzmu lub upośledzenia umysłowego. Wspaniałe i zazwyczaj mądre dzieciaki mają od początku gorszy start w dorosłość. To, co innym wydaje się normalne, dla nich jest poza zasięgiem. Nie jest łatwo walczyć o siebie, kiedy wzorce są negatywne od dzieciństwa. Lub tych wzorców nie ma w ogóle.

Dlatego Fundacja Kapitał Światełko zorganizowała fantastyczną akcję. Wymyślamy warsztaty dla młodzieży z ośrodków i domów dziecka, które pomogą im poczuć się pewniej w dorosłym życiu i na rynku pracy. Zaplonowaliśmy warsztaty z autoprezentacji, wizażu i makijażu, pisania CV, kurs barmański czy z mechaniki samochodowej. Angażujemy do warszatów same pozytywne osoby, jak choćby Olę Żuraw z Top Model.

Jeśli też chcesz się włączyć do akcji, prześlij wybraną przez siebie kwotę, a w tytule przelewu wpisz własny pomysł na warsztaty.

Dzięki wsparciu sponsora, Autor najlepszego pomysły wygrywa wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie!:)

Jak to działa?


Wpłać 10zł, pomóż młodzieży z domów dziecka wejść samodzielnie w dorosłość i wygraj wakacje na Wyspach Kanaryjskich!


Konkurs Pomagaj i Wygrywaj to unikalna inicjatywa, dzięki której możesz pomóc młodzieży z domów dziecka i ośrodków pomocy społecznej wejść w dorosłe życie i jednocześnie wygrać wakacje na Wyspach Kanaryjskich.

1. Wpłać 10zł na konto Fundacji wpisując w tytule przelewu swój pomysł na warsztaty dla młodzieży.


Wspólnie z Fajną Spółdzielnią realizujemy warsztaty ułatwiające młodzieży wychowującej się bez rodziców zdobycie umiejętności, które ułatwią im samodzielny start w dorosłe życie i zdobycie pierwszej pracy. Sprawdź, jakie warsztaty prowadziliśmy do tej pory izaproponuj własny temat zajęć.

2. Sprawdź, jak twoja "dycha" pomogła dzieciakom - obserwuj nas na Facebooku.
Namów także innych znajomych do udziału w konkursie - im więcej pomysłów tym więcej pieniędzy, które możemy przeznaczyć na warsztaty dla młodzieży realizowane wspólnie z wieloma wspaniałymi specjalistami w różnych dziedzinach.

W tej chwili przygotowane są warsztaty z Olą Żuraw, Dianą Nowek czy Bobem Kamińskim.
3. Wyjedź z bliską Ci osobą na Wyspy Kanaryjskie - najlepszy pomysł na kolejne warsztaty zdobędzie dla Ciebie wycieczkę.

Autor najlepszego pomysłu, który zostanie wybrany przez konkursowe Jury wygrywa dwuosobowy, tygodniowy pobyt na Wyspach Kanaryjskich wraz z przelotem.

Komu pomagamy?


Nie wszyscy mają takie szczęście, że tata nauczy ich jak zmienić koło czy dolać oleju w samochodzie; a mama nakładać makijaż czy planować domowe wydatki. Nie każde dziecko ma okazję wybrać się z rodzicami do restauracji, by nauczyć się, jak rozmawiać z kelnerem i potem wykorzystać takie umiejętności w swojej pierwszej pracy.

Są ludzie wychowujący się bez rodziców, którzy mogliby im przekazać wiedzę i umiejętności, a szkoła nie uczy przecież wszystkiego. Dlatego też, wspólnie z Dianą Nowek i ludźmi z Fajnej stworzyliśmy cykl warsztatów w ramach konkursu Pomagaj i Wygrywaj.

Dzięki Tobie możemy, wspólnie ze wspaniałymi trenerami, nauczyć młodzież z domów dziecka to, czego zwykle uczą nas rodzice.

Jak to działa?


Zasada konkursu Pomagaj i Wygrywaj jest bardzo prosta - zrób przelew na co najmniej 10zł, żeby wesprzeć nasze warsztaty. W tytule wpisz, co jeszcze moglibyśmy zrobić w kolejnych tygodniach z młodzieżą z domów dziecka, z którymi współpracujemy. Musi to być temat warsztatów, które zrealizujemy dla tych młodych ludzi (16 lat i więcej), by pomóc im wejść w dorosłe życie.

Chcemy dać im naprawdę solidną wędkę - a Ty możesz nam w tym pomóc dzieląc się swoimi pomysłami!

Na zakończenie konkursu nasze jury wyłoni najlepszy pomysł - jego autor wyjedzie na tydzień z wybraną osobą na Wyspy Kanaryjskie!
Podoba się?

Jeśli nasz pomysł Ci się podoba, do dzieła! Przekaż nam darowiznę na konto wpisując w tytule przelewu swój pomysł:
Fundacja Kapitan Światełko
08 2030 0045 1170 0000 0476 4220
Masz więcej pytań?

Sprawdź regulamin konkursu. Staraliśmy się go napisać najbardziej przejrzyście, jak to tylko możliwe, ale jeśli masz do niego jakiekolwiek pytania, pisz śmiało na nasz adres: pomagam@kapitanswiatelko.pl.


Jeśli chcesz sprawdzić zakładkę z najczęściej zadawanymi pytaniami, zajrzyj pod ten link.
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.