7 polecanych stron o mowie ciała i wykrywaniu kłamstwa.

Dla wszystkich pasjonatów mowy ciała, mikroeskpresji i technik wykrywania kłamstwa prezentuję siedem stron, z którymi powinniście się zaprzyjaźnić. Niestety wszystkie są w języku angielskim. Zapraszam do lektury.

1. Eyes for Lies.Renee Ellory posiada wyjątkowe, wrodzone zdolności oceny ludzkich emocji. Większość z nas wykrywa kłamstwo w 54% przypadków, Renee w 95%. Dzięki swoim umiejętnościom doradza w sprawach karnych i sądowych - w ciągu ostatnich 5 lat nigdy nie pomyliła się w swojej ocenie! Wiele lat temu Renee Ellory wzięła udział w badaniu psychologów"Ekman and O’Sullivan", którzy szukali osób z wybitnymi umiejętnościami oceny i analizy innych. Przebadano 15 000 ludzi, z nich wybrano tylko 50. Renee była wśród nich, mimo braku wykształcenia psychologicznego czy prawniczego. Dr. Maureen O’Sullivan nazywała takie osoby geniuszami inteligencji emocjonalnej.

2. Joe NavarroJoe pracował przez 25 lat jako agent specjalny FBI oraz kierownik w dziedzinie kontrwywiadu. Joe całe życie zawodowe poświęcił studiowaniu, doskonaleniu i stosowaniu sztuki komunikacji niewerbalnej- obserwacji min, gestów, ruchów ciała, odległości zachowywanej w stosunku do innych, odruchowego dotykania, postaw, a nawet sposobów ubierania się- aby odszyfrować, co ludzie myślą, jak zamierzają postąpić i czy ich oświadczenia są prawdziwe czy fałszywe. Od momentu przejścia na emeryturę, Navarro pisze książki dzieląc się swoją wiedzą. Obecnie jest adiunktem na Wydziale w Saint Leo University.

3. Paul Ekman GroupPaul Ekman  amerykański psycholog, pionier w dziedzinie badań emocji i ich ekspresji ruchowo-mimicznej związany z University of California San Francisco (UCSF), trener umiejętności emocjonalnych, organizator szkoleń w zakresie wykrywania kłamstwa m.in. z użyciem Facial Action Coding System (FACS) np. dla policji lub oddziałów antyterrorystycznych, autor kilkunastu książek, zaliczany do grupy 100 najwybitniejszych psychologów XX wieku oraz najbardziej wpływowych ludzi na świecie (ranking tygodnika Time)..

4. Komentarze Paula Ekmana do serialu Lie to me (Magia kłamstwa)


Serial Magia kłamstwa powstał na podstawie badań Paula Ekmana, jednak na potrzeby akcji wiele rzeczy uproszczono. Badacz do każdego odcinka przedstawił swój komentarz.


5. Liespotting


Jak zdemaskować kłamcę? Pamela Meyer wygłosiła jeden z najpopularniejszych wykładów na świecie na ten temat dla Ted.com

Każdego dnia 10 do 200 razy stykamy się z kłamstwem. Oznaki tych kłamstw mogą być nieznaczne lub sprzeczne z intuicją. Pamela Meyer, autorka książki pt. "Liespotting" (Wykrywanie kłamstw) pokazuje sposoby i charakterystyczne punkty używane przez osoby wyszkolone w wykrywaniu oszustw. Dowodzi, że uczciwość jest wartością zasługującą na ochronę.


http://www.ted.com/talks/pamela_meyer_how_to_spot_a_liar?language=pl


6. HumintellJedna z najlepszych firm badawczych i szkoleniowych zajmująca się mikroekspresjami. Każdy, kto chce być biegły w odczytywaniu emocji powinien przejść przez ich kursy. Założona przed dr Davida Matsumoto.

7. Truthplane


Książki Marka Bowdena są bestsellerami a on sam został wybrany  NR1 Worlds Top 30 Body Language Professionals w 2014 przez GlobalGurus.org.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pochwalcie się, która wam się najbardziej podoba?
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.