Sygnały świadczące o tym, że ktoś z tobą flirtuje. Gesty zainteresowania obu płci.

Sukcesy na polu damsko-męskim, a także te seksualne każdego człowieka mają ścisły związek z umiejętnościami wysyłania zalotnych sygnałów i rozpoznawania tych, które są do nich kierowane. Kobiety bardzo dobrze potrafią rozpoznać zalotne gesty, natomiast mężczyźni radzą sobie z ich odczytywaniem trochę gorzej. Pozytywna informacja jest taka, że można się tego nauczyć wystarczy tylko wiedzieć czego szukać.

Poniżej zebrane zostały wskazówki, świadczące o zainteresowaniu lub jego braku wysyłane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Przyjmujemy, że znajdujemy się na imprezie, w knajpie, w klubie lub w innym miejscu, gdzie można poznawać nowe osoby.

Okiem mężczyzny


Gdy mężczyźni widzą kobietę, która wpadła im w oko, wykonują następujące manewry.

1. Prostowanie sylwetki, napinanie mięśni, wciąganie brzucha i poprawianie ubrania oraz przeczesywanie włosów.

2. Jeżeli mężczyzna stoi blisko swojej wybranki to następuje skierowanie ciała i stóp w kierunku danej kobiety.

3. Mężczyźni będący na łowach i szukający przygody np. w klubie zazwyczaj stoją pod ścianą, rozstawiając nogi i wkładając kciuki do kieszeni lub za pasek pasek. W ten sposób dłonie skierowane są w kierunku krocza. Mężczyzna chce dosłownie tam przyciągnąć wzrok kobiecy.

4. Podniesienie brwi, gdy kobieta skieruje wzrok, także świadczy o zainteresowaniu. Mikroekspresje zaskoczenia i podziwu na twarzy pokażą, kto mu się najbardziej podoba. Do tego nastąpi lustrowanie sylwetki wybranki od góry do dołu.

5. Sposób siedzenia przy kobiecie i kierunek stóp oraz kolan wskaże, kim jest zainteresowany, jeśli wokól siedzi więcej osób.

6. Zainteresowany mężczyzna będzie chciał zwrócić na siebie uwagę, jeśli więc jest więcej ludzi wokół - wyjdzie na parkiet, będzie się głośno śmiał lub opowiadał historię, żarty, robiąc to głośniej niż dotychczas. W ten sposób chce przyciągnąć wzrok wybranki.

7. Kiedy już podejdzie do kobiety to obniży głos i będzie mówił ciszej, aby kobieta musiała się do niego przysunąć, by nastawić ucho. W ten sposób wejdzie w jej strefę intymną.

8. Wtedy już oboje, gdy spojrzą sobie w oczy będą wiedzieli czy są zainteresowani, gdyż powiększą im się źrenice i zwiększy częstotliwość mrugania.

9. Mężczyzna, który będzie chciał się spodobać kobiecie wybierze ten sam rodzaj drinka, co ona oraz subtelnie zsynchronizuje swoje gesty, odzwierciedlając jej mowę ciała. Np. w tym samym momencie będzie podnosił szklankę do ust.

Gdy kobiecie podoba się mężczyzna


Kobiety potrzebują więcej przestrzeni, ponieważ dysponują szerszym repertuarem zalotnych gestów. Popularne u pań są rumieńce na policzkach, rozszerzone źrenice, czy odrzucanie głowy do tyłu, by włosy odsłoniły twarz. Gest ten, stosowany jest również przez kobiety, które mają krótkie włosy. Odsłanianie nadgarstków, rozsunięcie lub krzyżowanie nóg, kołysanie biodrami, czy zerkanie z boku to również bardzo chętnie stosowane przez panie sygnały. Natomiast do mniej subtelnych zaliczyć możemy lekko otwarte, wilgotne usta, czy gładzenie przedmiotów o cylindrycznym kształcie.

Wiele sygnałów jest podobnych, jak np. skierowanie ciała, nóg, stóp w kierunku mężczyzny, który podoba się kobiecie.

1. Kobieta również zaczyna poprawiać sylwetkę i ubranie i niespokojnie wierci się, jeśli siedzi na krześle.

2. Zaczyna bawić się łańcuszkiem, kolczykiem, zegarkiem, pierścionkiem etc.

3. Kobieta zainteresowana uśmiecha się dużo, pokazując ząbki. Jeżeli mężczyzna wpadł jej w oko, będzie się więcej śmiać, szczególnie z jego żartów.

3. Kobiety palące często zapalają papierosa, aby odsłonić nadgarstek oraz mieć możliwość do układania ust w "dzióbek" przy wydmuchiwaniu dymu. Jest to nawiązanie do czynności oralnej.

4. Może nastąpić również gładzenie nóżki od kieliszka czy szklanki lub zdejmowanie i zakładanie pierścionka. Są to tzw ruchy posuwiste i nie muszę mówić, co taka osoba ma na myśli:)

5. Jeżeli kobiety chcą być dotykane przez mężczyznę, który jest w pobliżu, same zaczynają się gładzić po ciele np. po rękach, udach czy szyi.

6. Siedząc można zaobserwować bawienie się butem, takie huśtanie na palcach, aby zwrócić uwagę na swoje nogi. Patrzymy wtedy, w czyim kierunku ta noga się buja;)


Na jakie cechy fizyczne zwracamy uwagę przy pierwszym spotkaniu?A.Czerniawska infografika.wp.plSygnały na NIE z obu stron:

Dzięki tej liście nie pomylicie już grzeczności z zainteresowaniem.

1. Sztuczny uśmiech lub uśmiech bez pokazywania zębów. Tzw. uśmiech grzecznościowy.

2. Ciało zwrócone w drugim kierunku, nogi, kolana i stopy jakby w stronę wyjścia lub kogoś innego.

3. Postawa zamknięta, skrzyżowane ręce i nogi, zasłanianie się np. torebką.

4. Dawanie kroku w tył, cofanie się, gdy ktoś podchodzi do nas blisko.

5. Odchylanie się przy rozmowie.

6. Bębnienie palcami, które świadczy o niekomfortowym stanie i zniecierpliwieniu

7. Nieskupianie wzroku na rozmówcy, błądzenie wzrokiem po innych ludziach bądź obiektach wokół, przewracanie oczami, zerkanie na telefon lub zegarek, ziewanie.

8. Wtopienie się w tłum i unikanie kontaktu wzrokowego.


Uwaga na kłamstewka

Jeśli spodziewamy się kontaktu, oprócz intuicyjnie prezentowanych gestów, widoczne staje się również napięcie niektórych mięśni, zmniejszenie zmarszczek oraz wyprostowana sylwetka, przez co osoba wydaje się dużo młodsza niż w rzeczywistości.

W miejscach, takich jak kluby, gdzie ludzie częściej szukają flirtu i przygody niż bliższego związku warto zwracać uwagi na drobne kłamstwa, wygładzające rzeczywistość. Tutaj przydaje się znajomość mikroekspresji oraz umiejętność wyłapywania niespójności jakie zachodzą pomiędzy słowami a gestami.


P.S.Jakiś czas temu odbyłam rozmowę na temat zalotnych gestów damsko-męskich z aktorem Konradem Darochą i piosenkarką Lidią Kopanią w Pytaniu na Śniadanie. Możecie zobaczyć ją tutaj:

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/20999995/mowa-cialaShare on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

2 komentarze:

 1. To tylko hetero dotyczy? Jak wg was kobieta homo patrzy na kobietę, to tak jak facet hetero patrzy na kobietę czy jak kobieta hetero na faceta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej dotyczy też osób homoseksualnych. Płeć się nie zmienia - taka zmiana może tylko nastąpić, gdy dana osoba utożsamia się z inną płcią niż jej własna.

   Usuń

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.