Jak rozpoznać zdenerwowanie? Christina Aguilera też się stresuje.

Christina Aguilera wystapiła w The Tonight Show starring Jimmy Fallon i jej zadaniem było zaśpiewanie różnych przebojów, ale nie swoim głosem, tylko imitując inne gwiazdy. Posłuchajcie jak świetnie naśladuje Cher, Britney Spears i Shakirę. Mimo, że sama jest świetną piosenkarką i raczej nie musi martwić się o swoje umiejętności wokalne, na nagraniu widać, że jest mocno zdenerwowana. Przy wyborze piosenek pokazuje nawet oznaki strachu. Jeżeli taka osoba jak Christina, która była już setki razy na scenie czy w telewizji ciągle stresuje się swoimi wystapieniami, to jest to też pozytywny znak dla nas. Stres jest nieodlączną częścią życia i nie da się go tak po prostu wyłączyć czy oduczyć. Ważniejsze są umiejetności i dobre przygotowanie, wtedy na stres nikt nie zwróci uwagi.Po czym widać jej zdenerowanie?


0:13 sekunda -  Usta układają się w ekpresji strachu przed tym, co nastąpi.0:16 sekunda -  Christina poprawia się na krześle, robi to wielokrotnie w trakcie nagrania. To wskazuje, że czuje się niezręcznie i trochę nie na miejscu.


0:17 sekunda - Zagryzanie i chowanie warg do środka. Robimy tak, kiedy chcemy ukryć i stłumić jakąś emocję. W jej przypadku lęk przed zaśpiewaniem.


0:19 sekunda - Ponownie strach na twarzy - oczy są szeroko otwarte, a usta niesymetrycznie rozciągnięte.


0:59 sekunda - Pocieranie nosa. Christina myśli - Nie wierzę, że to zrobiłam. Ten gest pokazuje, że nie do konca ufa sobie i nie jest pewna jak wypadła.


1:02 minuta - Pocieranie czoła/ drapananie się po czele to kolejna oznaka strachu i niepewności. Często też używane przy emocji wstydu.


1:45 minuta - Nienaturalnie wygięta dłoń z przeprostowaną ręką oznacza tutaj wysoki poziom lęku przed kolejnym wyborem piosenki.


1:47 minuta - Poprawianie włosów to kolejna oznaka stresu, ale też próba dodania sobie odwagi do wykonania zadania.


1:51 minuta - Śpiewanie głosem Britney Spears zdenerowowało Christinę, co widać po częstym dotykaniu twarzy, w tym momencie policzka. Boi się czy uda się jej dorównać swojej konkurentce.


Jak widać, ten odcinek był dla Christiny niemałym wyzwaniem. Ciągle była zdenerowana i niepewna siebie, pomimo swoich zdolności. Po reakcjach obu występujących było widać, że wiedzieli jakie piosenki zostaną dla nich wylosowane, jednak występ na żywo stresuje każdego. Powiem szczerze, że nie przepadam za oglądaniem prowadzącego Jimmiego z powodu jego nienaturalnych i przesadzonych reakcji i zachowań. Nie jest dobrym aktorem i to on słabo udaje zaskoczenie przy wyborze utworów. Jego śmiech jest sztuczny aż do bólu, znika tak szybko jak się pojawia na twarzy, do tego ta wyuczona egzaltacja np. z kładzeniem się na biurku. Czy wam też tak rzuca się w oczy jego sztuczne zachowanie?Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.