Jaki wzrost partnerów gwarantuje długoletni związek?Chcesz wiedzieć czy ukochana osoba jest twoją idealną partnerką lub partnerem? Polski antropolog Bogusław Pawłowski odkrył, ze w idealnym związku najważniejszy jest stosunek wzrostu partnerów wynoszący 1:1,09.  Z jego badań wynika, ze w szczęśliwym małżeństwie mężczyzna powinien być 1,09 razy wyższy od swojej partnerki. Inaczej mówiąc wzrost kobiety stanowi 91,7% wzrostu mężczyzny. Zachwianie tej proporcji może zwiastować nieudane związki. Pawłowski badał głównie zadowolenie i długość trwania małżeństw. Na przykład Victoria i David Beckham mają taki wskaźnik sukcesu równy 1,09.  Związki o dużo niżsym lub wyższym wskaźniku były krótsze i szybciej się rozpadały.

Na zdjęciu po lewej stronie widzimy Caroline Wozniacki z jej byłym już narzeczonym Rory'm McIlroy. Caroline była kilka centymetrów wyższa od swojego chłopaka, co po założeniu przez nią szpilek wyglądało dość nieproporcjonalnie. Nie wiemy czy para rozstała się ze względu na wzrost (choć Caroline w późniejszym wywiadach wspomina, że cieszy się, że może już zakładać szpilki i nie przejmować się czy Rory będzie się z tym dobrze czuł), jednak badacze mają coś do powiedzenia również na ten temat.

Kiedy kobieta zaczyna spotykać się z niższym mężczyzną, zazwyczaj rezygnuje z wysokich obcasów, żeby nad nim nie górować i żeby on czuł się swobodnie. Jest to naturalne zachowanie w nowych związkach - kobieta chce się czuć kobieco, ale też pragnie, aby jej partner czuł się męsko.

Jeżeli jednak po pewnym czasie, kobieta wraca do noszenia obcasów, mimo że sama wcześniej zainicjowała płaskie obuwie, to otrzymujemy znak, że zmieniły jej się priorytety. Już bardziej zależy jej na swojej kobiecości niż na dodawaniu męskości mężczyźnie. To oznacza spadek empatii w stosunku do partnera i lekkie negowanie jego potrzeb. Może również oznaczać zgrzyt w związku.

Są przypadki, gdy wzrost nie stoi parze na przeszkodzie, a kobieta zakłada wysokie obcasy przy niskim mężczyźnie. Weźmy dla przykładu modelkę Carlę Bruni i byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy. Sarkozy, mimo wzrostu, był bardzo pewnym siebie samcem alfa i lubił chwalić się swoją piękną i wyższą żoną. Pewności na pewno dodawała mu władza oraz majątek. Choć i tak musiało go to uwierać, gdyż zawsze zakładał specjalne pantofle na dość wysokim obcasie.


Pamiętajmy, że każde badanie opiera się na statystyce, a więc nie będzie miarodajne dla każdego z nas osobno. Pokazuje ono ciekawą zależność, którą można sprawdzić u siebie w związku, ale nie oznacza, że tylko od wzrostu zależy powodzenie w waszym relacjach:)
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.