Asymetria w związku - kiedy jedna strona pragnie bardziej


Zdarza mi się czasem widzieć pary, których mowa ciała jest niespójna. Mam na myśli sytuacje, kiedy jedna ze stron wysyła silne sygnały o zakochaniu czy przywiązaniu, a druga niestety ich nie odzwierciedla. Pokaże to na przykładzie zdjęć Rihannny i Chrisa Browna. Z prasy wiemy, ze ich związek był dość burzliwy, a skończył się pobiciem Rihanny przez Chrisa.

Spójrzcie więc na ich fotografie z okresu, kiedy byli jeszcze razem. Kto kogo bardziej darzy uczuciem?


Na wszystkich ujęciach to Rihanna pochyla się w stronę Chrisa, to ona kładzie mu głowę na ramieniu, to ona go obejmuje i to ona chce być blisko niego. Z jej strony widać silne uczucie i zakochanie, widać to po oczach i uśmiechu. 

Mowa ciała Chrisa nie odpowiada w ten sam sposób. Wygląda jakby siedział niewzruszony. Nie pochyla ani nie odwraca ciała w jej stronę, a na ostatnim zdjęciu jego ręka z tyłu jest oparta na krześle i jej nie dotyka. Jeżeli twoja partnerka przytula się do Ciebie, to naturalnym odruchem powinno być jej objęcie. Trzeba wziąć pod uwagę, że ktoś może być emocjonalnym sztywniakiem lub można się wstydzić okazywania uczuć publicznie. Ale Chris nie wstydzi się kamer. 

Na dodatek prezentuje on sposób siedzenia z szeroko rozstawionymi nogami, typowy dla samców alfa. Co gorsza, jego krocze nie jest skierowane w stronę Rihanny, co może świadczyć o "otwartości" na inne możliwości. Na ostatnim zdjęciu widzimy jeszcze, że Rihanna też nie czuje się całkowicie komfortowo w tej sytuacji. Zasłania się ręką i łapie za ramię, co jest oznaką niepokoju i braku poczucia komfortu. 

Widać tu silną asymetrię w związku, kiedy kobieta jest trochę jak atrakcyjny dodatek do mężczyzny. Nie są to pozytywne sygnały dla Rihanny, tym bardziej, że wiemy jak ją później potraktował. A myślę, że z jej strony to była prawdziwa romantyczna miłość. 

I takie właśnie pary zauważam na mieście czy w kawiarni. Kiedy np.ona się stara, przytula, całuje i dotyka, a on przyjmuje to z zadowoleniem, ale sam tego nie robi. I tak myślę, żeby ta uległość nie przeniosła się też na inne sfery życia.

Diana Nowek
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.