Nie wiesz czy możesz komuś zaufać? Spójrz na jego oczy. Kogo lepiej unikać


Na zdjęciach obok widzimy chłopaka, który w 2012 roku podczas premiery filmu "Batman" zabił 12 osób, a 70 ranił, strzelając do publiczności w kinie. Wczoraj James Holmes, sprawca masakry w Denver został skazany na dwunastokrotne dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia i 3318 lat więzienia. Proces był wielokrotnie odkładany, gdyż obrońcy zabójcy próbowali udowodnić, że Holmes jest chory psychicznie. 

A teraz spójrzcie na jego twarz. Widzicie te oczy?
Mamy tu stan skrajnego odizolowania psychicznego i braku kontaktu z rzeczywistością. Nikt świadomie nie jest w stanie dłużej utrzymać tak szeroko otwartych oczu. Udaje nam się to jedynie w momencie szoku lub dużego lęku. Do tego wysoko uniesione brwi i napięte czoło wskazują na nieprzerwany stres w życiu. Jeżeli odszukamy i sprawdzimy jego wcześniejsze zdjęcia, to zobaczymy wrażliwe, ale zupełnie normalne spojrzenie. Możemy więc wykluczyć choroby, które powodują taki stały wytrzesz oczu.

Co to oznacza?
Ten młody mężczyzna na pewno sam przeżył szok posttraumatyczny po dokonaniu swojej zbrodni, ale wcześniej doświadczał w życiu sytuacji, które napawały go mocnym lękiem. Doświadczył czegoś, za co bardziej chciał się zemścić lub był paranoikiem. Mógł więc mieć zaburzenia psychiczne jak i działać pod wpływem narkotyków. Taka osoba nie ma już dostępu do swoich racjonalnych emocji. Znamienne jest to, ze już jako 11 latek próbował odebrać sobie życie, a w więzieniu kilkakrotnie udaremniano jego próby samobójcze. Psychiatrzy orzekli w jego przypadku zaburzenie schizoafektywne. 

W USA wszystkie wizerunki przestępców są publikowane i każdy ma do nich dostęp. Jeśli skorzystamy z internetowych zasobów, jak np. ze strony Mugshots.com, znajdziemy w nich bogate źródło do badań nad niepożądanymi cechami. Nie zachęcam Was do przeglądania tej strony (wiem, nie jest to najfajniejsze hobby;), ale na jej podstawie można przeprowadzać własne obserwacje. Jeśli weźmiemy pod lupę twarze morderców szybko znajdziemy inne przykłady zdjęć z takim właśnie odizolowanymi oczami.

Poniżej fotografie seryjnych zabójców, którzy mieli obłęd w oczach.


Nidal Malik Hasan

Ted Bundy

Marshall Applewhite

Adam Lanza

Jared Loughner

Robert DurstI ostatnie zdjęcie, brytyjskiego dziennikarza Jimmy'ego Savile.Saville był znany z licznych skandali na tle obyczajowym oraz z wulgarnego języka i z nieprzyzwoitego komentowania wyglądu innych osób.

19 października 2012 policja wszczęła formalne dochodzenie w sprawie przestępstw seksualnych na osobach nieletnich, jakich Savile dokonywać miał przez wiele lat. W latach 1955-2009 Savile dopuścił się 214 przestępstw seksualnych, w tym 34 gwałtów. Dochodziło do nich w pomieszczeniach mieszczących się w BBC, a także w szpitalach, szkołach i jednym hospicjum, które odwiedzał w ramach swej działalności dobroczynnej,

Scotland Yard rozpoczął śledztwo w sprawie zarzutów o nadużycia seksualne w stosunku do dzieci oparte na zeznaniach 300 potencjalnych ofiar. Pod koniec października 2012 roku kolejny skandal spowodowały opinie i informacje ujawnione na antenie BBC, w ramach państwowej służby zdrowia oraz z Serwisu Prokuratury oraz Departamentu Zdrowia.

W czerwcu 2014 roku dochodzenie prowadzone przez brytyjski wymiar sprawiedliwość ujawniło, że Saville, będąc wolontariuszem w szpitalach, (w tym Leeds General Infirmary, Broadmoor oraz kilku szpitalach psychiatrycznych), dopuścił się molestowania i gwałtów na dziewczynkach, chłopcach i dorosłych pacjentach w wieku od 5 do 75 lat, według personelu tamtejszych szpitali prezenter miał dopuścić się również czynu nekrofilii. (źródło Wikipedia).


Obserwacje własne

Obserwując 200 losowo wybranych morderców ze strony Mugshot otrzymałam dodatkowe wyniki.

 • Oczy:  70% opadnięte, widoczne dolne białko 
 • Górna powieka: 94% podwójna powieka z fałdą zachodzącą na oczy
 • Dolna powieka: 77% prosta napięta
 • Brwi: 60% proste
 • Grzbiet nosa: 74% mały lub zapadnięty 
 • Kształt podbródka: 82% kwadratowy i  0% okrągłych podbródków.


Oczywiście, to nie jest tak, że występowanie jednej z wyżej wymienionych cech wskazuje nam już na kryminalistę. Tak jak silna szczęka i podbródek (świadczące o wysokim poziomie testosteronu) u mordercy mogą oznaczać dążenie do celu dosłownie po trupach, tak w przypadku wyższych stanowisk w pracy niezłomność charakteru będzie cechą pożądaną. 

Jeżeli wiec spotykacie na swojej drodze osobę, która ma nienaturalnie szeroko otwarte oczy, a nie jest to typowy wytrzeszcz dla chorych na tarczycę oraz do tego ma ciągle napiętą środkową część czoła i jeszcze potrafi się przy tym uśmiechać - to radziłabym zachować bezpieczny dystans.


Diana Nowek
Share on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

4 komentarze:

 1. jakbym widział Macierewicza. Idealny stan głębokiego lęku i wytrzeszcz oczu. Zróbmy coś póki będzie za późno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała prawda... Zabijmy to zanim złoży jaja ;) a tak na poważnie to widac , że to chory człowiek

   Usuń
 2. Co wy ludzie za przeproszeniem pie......e? Albo sami macie cos z oczami, albo nienawisc was zaslepia.. W tym drugim przypadku radzilbym sie gleboko zastanowic z jakiej relacji przeniesiona...

  Macierewicz ma oczy i spojrzenie czlowieka gleboko przekonanego o swoich racjach, wrecz zadufanego w sobie, odpornego na wplywy zewnetrzne - a wiec w duzym stopniu narcystycznego. U niego dochodzi do tego wazna komponenta moralna - jest to czlowiek o niezlomnych zasadach (mozna ich nie lubic), co przyznaja nawet jego wrogowie.. Bylby to wiec typ libidalny narcystyczno - natretny, wedlug Freuda.

  OdpowiedzUsuń
 3. To nieprawda, bo to jest dyskryminacja osób, które mają takie oczy:( Andres Breivik seryjny morderca - male oczy, Ted Bundy terrorysta- normalne oczy. David Berkovitz seryjny morderca - normalne oczy.

  OdpowiedzUsuń

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.