8 oznak, że twoja inteligencja może być wyższa od przeciętnejCzy są jakieś cechy, które podpowiadałyby, że dany człowiek może być wysoce inteligentny? Okazuje się, że jest mnóstwo badań na ten temat a Business Insider zebrał 8 wskazówek, które mogą pomóc. Naukowcy i psychologowie analizują wszystkie aspekty naszego życia, od wzrostu po ulubionego zwierzaka. Na grafice znajdziecie 8 cech wspólnych dla ludzi z wysokim IQ.

Pamiętajmy jednak, że jest to zbiór cech wybranych z różnych badań. Więc potraktujmy całość jako ciekawostkę i z przymrużeniem oka.Jeżeli chcesz poczytać więcej o różnych aspektach i rodzajach inteligencji, zapraszam tutaj:
WIARA W POTENCJAŁ DZIECKA CZYNI CUDA! NIE SZUFLADKUJMY DZIECI.

PRYMUS CZY PRZECIĘTNIAK W SZKOLE? KTO LEPIEJ RADZI SOBIE W DOROSŁYM ŻYCIU?

Share on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

13 komentarze:

 1. Dlaczego w punkcie "Jesteś wysoki" jest po prostu twarz czarnego człowieka? xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie to jakiś znany koszykarz nba :D

   Usuń
  2. Też miałam takie skojarzenie:)

   Usuń
  3. Czarni to jak wiadomo to najwyższa i zarazem najnteligentniejsza rasza

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Proszę potraktować ten post z przymrużeniem oka.

   Usuń
 3. Bzdury szczególnie ten kot weryfikuje "poziom" tekstu

  OdpowiedzUsuń
 4. Inteligencja G jest niezmienna jak nasz wzrost -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja_p%C5%82ynna
  Inteligencja skrystalizowana to może być nasza wiedza, umiejętność gry na pianinie etc.
  To że ktoś pochodzi z rodziny naukowców albo jest naukowcem nie oznacza od razu że ma wysoką inteligencję płynną. Różnic biologicznych przeskoczyć się nie da - choć podobno są jakieś sterydy konkretnie dla mózgu z czego korzystają ludzie nauki - podobnie jak testosteron dla kulturystów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Należałoby dodać że geny są zmienne, to nie jest stała - to jest następstwo ewolucji. Bez ewolucji czarny nie stałby się biały. Kilka pokoleń na antarktydzie zrobi robotę. Różnica między człowiekiem czarnym a białym wcale nie jest tak duża, a jeśli czarny zacznie czytać książki to wierzcie lub nie ale będzie o niebo inteligentniejszy (również biologicznie po odpowiednio dłuższym czasie) od przeciętnego białego (90% osób nic nie czyta a to zajęcie angażuje intelektualnie najbardziej - lepiej od szachów).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zmienne ale bardziej jako informacja dla przyszłych pokoleń, choć oczywiście własną inteligencję można zwiększyć ale w ograniczonym stopniu. Np. osoba biała która będzie się dużo opalała zmieni znacząco kolor skóry i poziom melaniny - wzrostu już tak łatwo nie zmienimy.
   Uważam że ze względu na plastyczność mózgu inteligencję jesteśmy w stanie zmieniać dużo wyraźniej niż opaleniznę - czego nie można powiedzieć o wzroście (choć odpowiednią dietą również i to da radę przeskoczyć w pewnym stopniu - tu bardziej w dzieciństwie - a mózg to narzędzie bardziej plastyczne niż skóra - nawet w wieku starczym).

   Usuń
 6. I tu należy połączyć oba fakty i powiedzieć, że tak osoba grająca na pianinie czy grająca w szachy będzie inteligentniejsza od siebie samej bez tych umiejętności. Jednak osoba o iq 100 zaangażowana w wiele intelektualnych czynności nie przeskoczy inteligencji osoby o inteligencji wrodzonej np. 160 (przodkowie takiej osoby musieli pracować umysłowo, bo wynik mutacji jest prawie niemożliwy bo za ogólną sprawność mózgu odpowiada dziesiątki tysięcy genów, jedna mutacji nie pociągnie za sobą innych, i tak są np. sawanci o olbrzymiej pamięci ale ich ogólna sprawność pozostawia wiele do życzenia).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie wmawianie ludziom że geny to i tak ślepy los powoduje że ludzie przestają stawiać na własny rozwój. Włodarze świata robią z ludzi ślepych niewolników wpatrzonych w gry i telewizję. Następuje cofanie w rozwoju, wtórny analfabetyzm postępuje. Ich rządze zostaną spełnione w tym krótkim życiu ale to pociągnie za sobą upadek cywilizacji.

   Usuń

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.