Spójrz na siebie z innej strony. Podstawy czytania z twarzy.


Czytanie z twarzy było wykorzystywane przez tysiące lat przez kultury Wschodu i Zachodu. Chińczycy, Hindusi czy Europejczycy wypracowali sobie odmienne podejścia do tego zagadnienia. Nauka zachodnia skupia się głównie na odczytywaniu cech osobowości, nauka chińska czy hinduska bardziej na przewidywaniu szczęścia czy losu, jaki nas czeka. W Chinach czytanie twarzy jest ściśle połączone z medycyną chińską, gdzie duża część diagnozy polega na analizowaniu wyglądu i stanu twarzy. Najlepsi praktycy potrafią bezbłędnie wykryć choroby i połączyć je z organami wewnętrznymi dzięki obserwacji koloru skóry i wszelakich zmian na twarzy. W Europie tacy myśliciele jak Arystoteles, Hipokrates, Galen czy Leonardo da Vinci prowadzili własne badania na temat korelacji wyglądu i osobowości. Wspominałam już, że Leonardo da Vinci, malując swoje postaci, stosował się do zasad fizjonomiki, aby nadać swoim rysunkom odpowiednie cechy charakteru.

Wszystkie kultury mają wspólny mianownik w podejściu do czytania z twarzy. Twierdzą mianowicie, że to nasza twarz odzwierciedla naszą duszę i nasze życie emocjonalne. Jeśli jesteśmy dobrymi i zadowolonymi osobami, widać to na naszej twarzy. Gdy dzieje się odwrotnie, a naszym życiem targają złe emocje, nasza twarz też to pokaże. Oczy staną się matowe i zapadnięte, pojawią się nowe zmarszczki, zapadną się policzki lub opadną nam kąciki ust. Chińska nauka radzi wtedy, aby zmienić swoje serce. Bo osoba o złym i smutnym sercu przyciąga złych i smutnych ludzi.

Osobowość wypisana na twarzy - jakie elementy brać pod uwagę?


 • Twoje uszy wskazują na twoje zdolności komunikacyjne, twój poziom podejmowania ryzyka oraz długość życia
 • Twoja linia włosów mówi o sposobie socjalizacji
 • Twoje czoło pokazuje twój styl myślenia oraz wpływ rodziców na twoje wychowanie
 • Twoje łuki brwiowe wskażą jak potrafisz się kontrolować
 • Twoje brwi mówią o temperamencie, poziomie zaangażowana oraz poczuciu dumy
 • Twoje oczy odkryją jak bardzo jesteś otwarty na świat i innych oraz twoją bystrość
 • Twoje policzki powiedzą o stopniu pewności siebie
 • Twoje kości policzkowe wskażą twoje podejście do autorytetów
 • Twój nos to twoje ego, a także siła działania, sposób pracy oraz umiejętność zarabiania pieniędzy
 • Czubek nosa to twoje wewnętrzne emocje
 • Twoje usta wskażą twój poziom ekspresji
 • Twoje wargi odkrywają wrażliwość i temperament
 • Twój podbródek powie o twojej asertywności i sile charakteru
 • Twoja szczęka określi zaś determinację.


Przyjrzyj się sobie w lustrze. Ale nie oceniaj i nie bądź krytyczny. Warto tu wspomnieć, że czytając z twarzy zupełnie inne cechy wyglądu oceniamy jako "piękne". Ideał urody kultury zachodniej to niekoniecznie same pozytywne cechy z perspektywy fizjonomiki. Chińczycy inaczej tez podchodzą do kwestii młodości. Według nich ważniejsze w życiu jest to jak się kończy, a nie, jak się zaczyna. Lepiej mieć trudną i pełną porażek młodość, ale szczęśliwy i ustabilizowany wiek średni i starszy, niż pełną sukcesów młodość, a trudny i chaotyczny okres późniejszy. Co oznacza wiek młody, średni i starszy? Młodość trwa do 30 roku życia, wiek średni do 50, a po nim wiek dojrzały. Czoło do linii brwi opisze nam młodość, linia brwi do linii czubka nosa to wiek średni, a linia szczęki i podbródka wiek starszy.

Nie podoba ci może się twój podwójny podbródek? Przestań się nim przejmować, bo oznacza on własnie zapasy szczęście i zasobów na dalsze lata życia.

Nie znosisz swoich odstających uszu? Niepotrzebnie, gdyż mówią one o twojej niekonwencjonalnej naturze, nonkonformizmie i niezależności myślenia.

Marzysz o usunięciu kurzych łapek pod oczami? Ale to one świadczą o zdrowym podejściu do życia, otwartości, dystansie do siebie i optymizmie.

Twój nos ciągle się świeci i pudry sobie z nim nie radzą? Ciesz się, bo według Chińskiej nauki oznacza to szczęście w zdobywania pieniędzy.  Kiedy więc zaświeci ci się nos, może warto zakupić los na loterii.

Kształty twarzy

Możemy wyróżnić trzy podstawowe kształty twarzy i ich różne kombinacje. Na początek weźmy pod uwagę kształt okrągły, trójkątny (lub w kształcie serca) oraz kwadratowy/prostokątny.

Trzy podstawowe kształty

Twarz okrągła (pełne policzki, okrągły podbródek, kości się nie odznaczają)
Udane życie rodzinne jest ważne, lubią komfort i wygodę, nie maja nic przeciwko luksusowi, towarzyscy, z dużą intuicją, z określonymi zasadami, przedsiębiorczy, ciężko pracujący na swój sukces ekonomiczny.

Twarz trójkątna lub w kształcie serca (szerokie czoło, twarz zwęża się ku podbródkowi)
Intelektualiści, szybko myślący, dużo analizujący, z dobrą pamięcią, wrażliwi, ze zmiennym nastrojem, często niepraktyczni, szybko się nudzący i szukający celu w życiu.

Twarz kwadratowa lub prostokątna (szeroka szczęka i podbródek, szerokie czoło)
Liderzy, dynamiczni, zawsze aktywni i w ruchu, silni psychicznie i fizycznie, praktyczni i pragmatyczni.

Powyższe podstawowe kształty  można rozszerzyć na kolejne. Poniżej przykładowe kształty (ale też nie wszystkie) dla różnych twarzy w życiu zawodowym.

Twarz o kształcie odwróconego trójkąta – Twarz ta ma szerokie i wysokie czoło, wąski podbródek i niewidoczne kości szczęki. Te cechy wskazują nam na dominującą inteligencję i słabsze pokłady siły fizycznej i silnej woli. Ludzie o takie twarzy ciągle dążą do poszerzania swojej wiedzy, maja dobre umiejętności analityczne oraz filozoficzne podejście do świata. Na pewno nie nadają się do pracy fizycznej. Za to sprawdza się jako naukowcy, badacze, doradcy czy stratedzy. Czasem za bardzo bujają w obłokach a ich słabością jest to, iż nie spędzają zbyt dużo czasu myśląc o praktycznych aspektach życia takich jak np. pieniądze. Z tego powodu mogą mieć problemy finansowe w podeszłym wieku. Jeśli ktoś z was ma taką twarz powinien inwestować oszczędności w nieruchomościach bądź innych inwestycjach długoterminowych!
Istnieje odmiana twarzy trójkątnej, w której rysy nie są tak kanciaste tylko bardziej zaokrąglone. Jest to wtedy całkowicie odmienna osobowość – ruchliwa, spontaniczna, niezorganizowana i o ognistym temperamencie.

Przechodzimy do twarzy okrągłej, najszerszej w środkowej części, ale zaokrąglonej zarówno na wysokości czoła jak i szczęki. Na takiej twarzy nie widać żadnych kantów. Jest ona powiązana z dyplomacją, zdolnościami adaptacyjnymi i komunikacyjnymi. Osoby o takiej twarzy mają silna świadomość biznesową i potrafią korzystać z nadarzających się okazji. Powinny wybierać zawody, które wymagają interakcji społecznych, jak public relations czy sprzedaż. Mogą być dobrymi biznesmenami. Ich wadą jest powolne podejmowanie decyzji, co innych może irytować. Muszą uważać również na jedzenie, a raczej jego ilość. To będzie zawsze ich wielka słabość.


Twarz prawie owalna, ale z zaznaczonymi kośćmi policzkowymi oraz kośćmi szczęki. Ma zazwyczaj bladą cerę, proste i wąskie nosy. Duża część modelek i modeli ma taką twarz. Mają oni wyczucie stylu i elegancji, są dumni, chłodni emocjonalnie i zrównoważeni. Często bywają samotni, gdyż ludzie źle odbierają ich cechy lub im zazdroszczą. Takie twarze maja jednak silne poczucie sprawiedliwości, szybko podejmują decyzje, cenią jakość i są bardzo praktyczni . Mogą być więc dobrymi sędziami, menadżerami czy dyplomatami. W sytuacji kryzysowej to ta osoba zachowa zimną krew. Powinni odpuścić sobie czasem potrzebę bycie zawsze perfekcyjnymi i surowymi dla siebie.


Twarz o kształcie kwadratu reprezentuje kogoś kto jest stabilny, solidny i godny zaufania. Jest mało prawdopodobne, ze taka osoba podejmie niepotrzebne ryzyko niż będzie kroczyć utartą i sprawdzoną ścieżką. Twarze kwadratowe mają silna wolę i są konsekwentni. Pasują do zawodów, które wymagają zaufania jak np. finanse czy ubezpieczenia. Odnajdą się także w przemyśle. Ich wadą jest czasem konserwatyzm w wielu aspektach życiowych, przez co inni mogą uważać ich za mało postępowych.


Ostatnią na ten moment twarzą będzie twarz trójkątna z dominującym i szerokim dołem. Jeśli ciężko wam sobie taką twarz wyobrazić, spójrzcie na zdjęcie Steve Jobs’a (z Apple). Ludzie tego typu są ekstrawertykami i maja agresywny styl bycia. Wydają się być towarzyscy i nastawieni na ludzi. Mają świetną intuicję do ludzi, ale zupełnie nie rozumieją siebie. Powinni oni wykonywać prace wymagające posiadania odbiorców i daru wymowy, jak prezenterzy czy konferansjerzy. Odnajdą się również w show biznesie. Ludzie o takich twarzach potrzebują innych ludzi, aby egzystować. Nie są stali w swoich zachowaniach i uczuciach, więc jeśli coś nie sprawia im już więcej frajdy i zabawy to bez skrupułów z tego rezygnują. Należy też przyzwyczaić się do ich wybuchów gniewu.

Jakie elementy twarzy poddaje się analizie?

Czoło

Czy masz dwie pionowe linie między brwiami od marszczenia czoła?
To są tzw. linie skupienia i zmartwienia. Zdradzają one, że jesteś dla siebie surowy, łatwo nie odpuszczasz i nie satysfakcjonuje się drugie miejsce.

A co mówi pojedyncza pozioma linia między brwiami?
Prawdopodobnie wziąłeś na siebie ciężar i odpowiedzialność za wszystkich i wszystko dookoła. Musisz nauczyć się uwalniać od tych wszystkich trosk, które masz wrażenie, ze na tobie ciążą.

Uszy

Czy twoje uszy są odstające?
Pokazują one, że jesteś nonkonformistą i myślisz niezależnie. Masz zdolność szybkiego wchłaniania informacji, ale jesteś też uparty. (Od razu przypomina mi się tutaj redaktor Urban)

Czy masz spiczaste uszy (trochę jak elfy)?
Jesteś bardzo oryginalny i niekonwencjonalny. Inni mogą nie nadążać za twoim tokiem myślenia. Możesz też mieć problemy z byciem odpowiedzialnym i dotrzymywaniem słowa.


Płatki uszu

Czy widzisz jakieś pionowe linie na swoich płatkach uszu?
Musisz zacząć o siebie dbać, gdyż świadczą one o wielkim stresie jaki przeżywasz i potencjalnych skutkach kardiologicznych.

Twoje płatki są długie i mięsiste?
Charakteryzujesz się dużą wytrzymałością i świetnym układem odpornościowym. Uprawiaj jak najwięcej aktywności na dworze.


Brwi

Czy twoje brwi łączą się na środku, tworząc jedną linię?
Przestać się ciągłe martwić.Twój umysł pracuje 24/7 i masz trudności z odpoczywaniem i odpuszczaniem sobie. Nie możesz tez brać wszystkiego osobiście, ludzie nie chcą cię zawsze obrazić i nie wszystko wymierzone jest przeciwko tobie. Inaczej możesz mieć tendencje do myśli depresyjnych.

Czy twoje brwi są niesforne i rosną w każdym kierunku?
Twój umysł pracuje trochę chaotycznie i niekonwencjonalnie. Masz problemy z byciem taktownym. Zawsze widzisz wszystkie strony i aspekty zagadnienia, a to prowadzi cie do wielu niepotrzebnych dyskusji. Będziesz bujać w obłokach do 30tki, ale potem twoje niekonwencjonalne myślenie może okazać się sukcesem. Warto tez czasem przyczesać takie brwi, aby wprowadzić trochę organizacji do życia.


Oczy

Czy twoje oczy są głęboko osadzone (schowane pod łukiem brwiowym)?
Jesteś ostrożny i powściągliwy. Mimo że jesteś w duszy romantykiem, to nigdy nie pozwalasz sobie na bycie emocjonalnym w miłości. Sukces w twoim życiu przychodzi po 30tce.

Czy twoje oczy wystają lub są wyłupiaste?
Masz bardzo silną wolę i jesteś egoistą. Nie znosisz gdy inny ci przerywają lub cię pomijają.

Nos

Czy masz długi nos?
Masz prawdziwy talent do planowania i strategii. Długi i prosty nos to zwiastun pozytywnego nastawienia do życia i szczęście przy podejmowaniu decyzji.

Czy masz krótki nos?
Możesz mieć tendencje do pracoholizmu. Jesteś świetnym pracownikiem zespołowym i jest to twój duży atut. Uważaj, żebyś nie pracował zbyt dużo pod dyktando osób z dużymi nosami.

Twój nos jest szeroki?
Masz to szczęście, ze zawsze zapewniasz wsparcie i ochronę swoim bliskim. Jesteś hojny i lubisz się dzielić.

Twój nos jest wąski?
Lubisz by niezależny i samowystarczalny. Wynika to głównie z braku pomocy i wsparcia od innych w latach młodości.

Czy koniec twojego nosa jest zaokrąglony i ma kształt piłeczki?
Masz duszę artysty i doceniasz jakość i piękno.

Czy twój nos jest bulwiasty na końcu?
Potrzebujesz finansowego bezpieczeństwa, lubisz zbierać i odkładać pieniądze. Wolisz oszczędzać niż wydawać. Zazwyczaj zbierasz dzięki temu pokaźny majątek.

Czy twój nos jest szeroki i ma szerokie nozdrza?
To wskazuje na szczęście do pieniędzy i dobre zabezpieczenie finansowe.

Czy twój nos jest zadarty do góry?
Jesteś osobą spontaniczną i porywczą. Lubisz wydawać pieniądze, plotkować i możesz mieć problemy z dochowaniem sekretu. Czasem zwróć uwagę czy nie jesteś zbyt łatwowierny.

Twój czubek nosa jest skierowany do dołu?
Jesteś sceptykiem i nie uwierzysz póki sam czegoś nie zobaczysz lub nie sprawdzisz. Potrafisz być sprytny i przebiegły.

Usta

Czy twoje wargi są duże i pełne?
Jesteś osobą bardzo ekspresyjną zarówno fizycznie jak i emocjonalnie.

Czy masz bardzo wąskie i cienkie wargi
Jesteś raczej powściągliwy i ostrożny. Nie dajesz się łatwo podejść komplementami, a swoje zdanie i emocje wolisz zachować dla siebie. Jesteś osobą zdeterminowaną i decydującą.

Czy twoje kąciki ust są skierowane ku górze?
Zawsze oczekujesz dobrych wieści i słów od innych ludzi. Jesteś urodzonym optymistą i rzadko bywasz samotny.

Kąciki ust są opuszczone i skierowane w dół?
Urodzony pesymista, z reguły nie ufasz temu, co inni ci mówią. Zawsze jesteś przygotowany na najgorsze, dlatego złe wieści rzadko cię zaskakują. Szczęścia przyjdzie do ciebie w średnim  wieku w połowie lat 40tych.

Zęby

Czy posiadasz przerwę miedzy przednimi zębami?
To oznacza, że lubisz podejmować ryzyko. Często zmieniasz zdanie i cele w życiu.

Masz dwa duże przednie zęby?
To wskazuje na twoją niecierpliwość, potrzebę asekuracji oraz bycie upartym.


Podbródek

Czy masz wystający podbródek?
Masz zawsze pęd do działania i lubisz siedzieć za kierownicą życia. Jesteś inteligentny i nadwrażliwy, możesz cierpieć na wahania nastrojów. Nie cierpi jak ktoś ci mówi, co masz robić, jeśli nie ma na to pełnego i sensownego wytłumaczenia.

Czy twój podbródek jest mały lub schowany?
Jesteś wielbicielem spokoju i harmonii. Za to cenią cię inni. Nie lubisz wydawać rozkazów czy kierować innymi, a konfliktów i konfrontacji wolisz unikać. Jesteś lubiany, ale zwracaj uwagę czy inni nie uzyskują czegoś twoim kosztem


Znamiona

Znamiona i ich umiejscowienie omawiałam w innym artykule. Czytaj
Znamię o czerwonawym błysku to zawsze dobry znak przynoszący szczęście, niezależnie od miejsca na twarzy. Wszystkie ciemne pieprzyki, jeżeli tylko zmieniają wielkość lub zabarwienie należy zbadać i skonsultować z lekarzem.


Coś dla czytelników

Chcecie sprawdzić, co kryje wasza twarz? Mam dla was kod rabatowy z 50% zniżki na wszystkie analizy ze strony HappyI. Sprawdźcie je tutaj http://happyi.pl/analiza-twarzy/

Pisząc do mnie maila, wpiszcie kod HappyI Facebook.
Jeżeli chcecie zadać mi tylko jakieś wybrane pytanie, to też zapraszam do kontaktu - analizatwarzy@gmail.com

Diana NowekShare on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

1 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy tekst. Idę do lustra posprawdzać co nie co ;)

  OdpowiedzUsuń

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.