O damsko-męskiej mowie ciała w Pytaniu na Śniadanie - kiedy gesty mogą mówić więcej niż słowa?

Odbyłam dzisiaj bardzo przyjemną rozmowę na temat zalotnych gestów damsko-męskich z aktorem Konradem Darochą i piosenkarką Lidią Kopanią w Pytaniu na Śniadanie. Z powodu krótkiego czasu antenowego poruszyliśmy tylko ułamek tego, co można wyrazić za pomocą mowy ciała w trakcie poznawania nowych osób płci przeciwnej.

Link do strony PnŚ TVP
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/20999995/mowa-ciala

Sukcesy seksualne danego człowieka mają ścisły związek z umiejętnościami wysyłania zalotnych sygnałów i rozpoznawania tych, które są do nich kierowane. Kobiety bardzo dobrze potrafią rozpoznać zalotne gesty, natomiast mężczyźni radzą sobie z ich odczytywaniem trochę gorzej. Pozytywna informacja jest taka, że można się tego nauczyć wystarczy tylko wiedzieć czego szukać.

Poniżej zebrane zostały wskazówki, świadczące o zainteresowaniu lub jego braku wysyłane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Przyjmujemy, że znajdujemy się na imprezie, w knajpie, w klubie lub w innym miejscu, gdzie można poznawać nowe osoby.

Okiem mężczyzny


Gdy mężczyźni widzą kobietę, która wpadła im w oko, wykonują następujące manewry.

1. Prostowanie sylwetki, napinanie mięśni, wciąganie brzucha i poprawianie ubrania oraz przeczesywanie włosów.
2. Jeżeli stoją blisko swojej wybranki to następnie następuje skierowanie ciała i stóp w kierunku danej kobiety
3. Mężczyźni będący na łowach i szukający przygody np. w klubie zazwyczaj stoją pod ścianą, rozstawiając nogi i wkładając kciuki do kieszeni lub za pasek pasek. W ten sposób dłonie skierowane są w kierunku krocza. Mężczyzna chce dosłownie tam przyciągnąć wzrok kobiecy.
4. Podniesienie brwi, gdy kobieta skieruje wzrok, także świadczy o zainteresowaniu. Mikroekspresje zaskoczenia i podziwu na twarzy pokażą, kto mu się najbardziej podoba. Do tego nastąpi lustrowanie sylwetki od góry do dołu. 
5. Sposób siedzenia przy kobiecie i kierunek stóp wskaże, kim jest zainteresowany, jeśli wokól siedzi więcej osób.
6. Zainteresowany mężczyzna będzie chciał zwrócić na siebie uwagę, jeśli jest więcej ludzi - wyjdzie więc ma parkiet, będzie się głośno śmiał lub opowiadał historię, żarty, dużo się śmiejąc.
7. Kiedy już podejdzie do kobiety to obniży głos i będzie mówić ciszej, aby kobieta musiała się do niego przysunąć, by nastawić ucho. W ten sposób wejdzie w jej strefę intymną.
8. Wtedy już oboje, będą widzieli po oczach czy są zainteresowani, gdyż powiększą im się źrenice i zwiększy częstotliwość mrugania.
9. Mężczyzna, który będzie chciał się spodobać kobiecie wybierze ten sam rodzaj drinka, co ona oraz subtelnie zsynchronizuje swoje gesty, odzwierciedlając jej mowę ciała.


Gdy kobiecie podoba się mężczyzna


Kobiety potrzebują więcej przestrzeni, ponieważ dysponują szerszym repertuarem zalotnych gestów. Popularne u pań są rumieńce na policzkach, rozszerzone źrenice, czy odrzucanie głowy do tyłu, by włosy odsłoniły twarz. Gest ten, stosowany jest również przez kobiety, które mają krótkie włosy. Odsłanianie nadgarstków, rozsunięcie lub krzyżowanie nóg, kołysanie biodrami, czy zerkanie z boku to również bardzo chętnie stosowane przez panie sygnały. Natomiast do mniej subtelnych zaliczyć możemy lekko otwarte, wilgotne usta, czy gładzenie przedmiotów o cylindrycznym kształcie.

Wiele sygnałów jest podobnych, jak np. skierowanie ciała, nóg, stóp w kierunku mężczyzny, który podoba się kobiecie.
1. Kobieta również zaczyna poprawiać sylwetkę i ubranie i tak trochę wiercić się, jeśli siedzi na krześle.
2. Zaczyna bawić się łańcuszkiem, kolczykiem, zegarkiem, pierścionkiem etc.
3. Kobieta zainteresowana uśmiecha się dużo, pokazując ząbki. Jeżeli mężczyzna wpadł jej w oko, będzie się więcej śmiać, szczególnie z jego żartów.
3. Kobiety palące często zapalają papierosa, aby odsłonić nadgarstek oraz miec możliwość do układania ust w "dzióbek" przy wydmuchiwaniu dymu.
4. Może nastąpić również gładzenie nóżki od kieliszka czy szklanki lub zdejmowanie i zakładanie pierścionka. Są to tzw ruchy posuwiste i nie muszę mówić, co taka osoba ma na myśli:)
5. Jeżeli kobiety chcą być dotykane przez mężczyzne, który jest w pobliżu, same zaczynają się gładzić po ciele np. po rekach, udach czy szyi
6. Siedząc można zaobserwować bawienie się butem, takie huśtanie ich na palcach, aby zwrócić uwagę na swoje nogi. Patrzymy wtedy, w czyim kierunku ta noga się buja


Sygnały na NIE z obu stron:


1. Sztuczny uśmiech lub uśmiech bez pokazywania zębów. Tzw. uśmiech grzecznościowy.

2. Ciało zwrócone w drugim kierunku, nogi, kolana i stopy jakby w stronę wyjścia lub kogoś innego.

3. Postawa zamknięta, skrzyżowane ręce i nogi, zasłanianie się np. torebką.

4. Dawanie kroku w tył, cofanie się, gdy ktoś podchodzi do nas blisko.

5. Odchylanie się przy rozmowie.

6. Bębnienie palcami, które świadczy o niekomfortowym stanie i zniecierpliwieniu

7. Nieskupianie wzroku na rozmówcy, błądzenie wzrokiem po innych ludziach bądź obiektach wokół, przewracanie oczami, zerkanie na telefon lub zegarek, ziewanie.

8. Wtopienie się w tłum i unikanie kontaktu wzrokowego.Jeśli spodziewamy się kontaktu, oprócz intuicyjnie prezentowanych gestów, widoczne staje się również napięcie niektórych mięśni, zmniejszenie zmarszczek oraz wyprostowana sylwetka, przez co osoba wydaje się dużo młodsza niż w rzeczywistości.
Na wakacjach zwracamy też uwagę na drobne oszustwa i kłamstewka, jakie stosują obie strony, aby przeżyć wakacyjny romans. Tutaj przydaje się znajomość mikroekspresji oraz umiejętność wyłapywania niespójności jakie zachodzą pomiędzy słowami a gestami.

Bawcie się dobrze!


Autor: Diana Nowek, Joanna Światła
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.