Tajemnice mowy ciała. Film dokumentalny.


Co może łączyć tajemniczy uśmiech Mona Lisy i zachowanie terrorysty? Dokument "Tajemnice mowy ciała" pozwala widzowi odkryć tajemnice zachowań niewerbalnych. Eksperci ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy są pionierami w wykorzystaniu nowych technologii do rozszyfrowania nieświadomych komunikatów wysyłanych przez ludzi. Nasze ciało wysyła mnóstwo sygnałów, których nie jesteśmy w stanie w pełni kontrolować. Możliwość ich odkodowania ma szeroki wpływ zarówno na nasze życie osobiste, jak i na społeczeństwo, w którym żyjemy.

W tym dokumencie eksperci omówią dokładnie ludzkie ciało, twarz i głos. Odsłonią ukryte znaczenia i tajemnice naszych gestów. Poznamy fascynujący świat komunikacji niewerbalnej. Zobaczymy, jak mowa ciała może nas zdradzić. Film pokazuje też, w jaki sposób politycy używają mowy ciała, aby zyskać przychylność wyborców, jaką pozę przybrała Paris Hilton, gdy wychodziła z więzienia i jak patrzyła Angelina Jolie, gdy pokochała Brada Pitta.

Nie od dziś wiadomo, że to co mówimy, to nie wszystko. Nieświadomie nasze ciało może zdradzać prawdziwe nasze intencje i ukryte myśli. Mowy ciała można jednak używać świadomie, ucząc się jej podstaw, co doskonale obrazuje ten dokument.
https://www.youtube.com/watch?v=M2CxNiPVyB8

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.