Mowa ciała, klucz do ludzkich emocji. Film dokumentalny.

Wiecie, że pokerzyści przechodzą szkolenia z odczytywania komunikacji niewerbalnej oraz ćwiczą kontrolowanie własnej mimiki i gestów? Zamieszczam kolejny film dokumentalny, odkrywający tajniki mowy ciała i mikroekspresji. Wiele informacji pokrywa się z poprzednim filmem "Tajemnice mowy ciała", ale warto je sobie utrwalić i wyłapać kilka nowych ciekawostek. Ten dokument został nakręcony w Kanadzie w 2013 roku.

Na twarzy człowieka możemy zobaczyć jego odczucia, emocje nim rządzące czy targające nim sprzeczności. Mimika twarzy jest praktycznie poza naszą kontrolą, więc wprawne oko specjalisty może wychwycić momenty, w których kłamiemy. Każdy z nas jest w stanie odczytać podstawowe emocje i zrobić prostą analizę twarzy. Weźmy na przykład zmarszczki. Aby powstały, dany grymas musi być  regularnie powtarzany. Jeśli ktoś często szczerze się uśmiecha, to będzie miał piękne zmarszczki przy zewnętrznych kącikach oczu. Dla nas, podświadomie jest to znak, że taka osoba na pewno będzie pogodna. Linie wokół oczu nie tworzą się przy nieszczerym uśmiechu, wtedy człowiek uśmiecha się tylko ustami. I wtedy będą pojawiać się linie sarkazmu.

Innym przykładem mogą być dwie pionowe zmarszczki między brwiami. Spróbujcie tak napiąć twarz, aby się pojawiły. Kiedy to się dzieje? W momencie gdy mocno się nad czymś skupiamy. Jeśli więc widzimy osobę z takimi wyżłobionymi dwoma kreskami możemy się domyślać, że wymaga ona dużo od siebie (i pewnie za dużo) i często żyje w stresie. Także, jak czasem napniecie twarz, zastanówcie się przez chwilę, którą jej część marszczycie i jakie emocje temu towarzyszą. Jeśli są to negatywne myśli, koniecznie puśćcie wszystkie mięśnie i zrelaksujcie waszą twarz.

Czasem jednak sama twarz nie wystarczy nam do całościowej analizy zachowania w konkretnym momencie. Przychodzi nam wtedy z pomocą mowa ciała. Załączam więc bardzo ciekawy film o odczytywaniu mowy ciała na podstawie gestów i zachowań polityków, sportowców i celebrytów .
https://www.youtube.com/watch?v=l6GqWgLDJG8


Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.