Psychozabawa i test. Kształt twarzy a typ pracownika i wybór zawodu.

Każdy z nas natknął się w swojej pracy na kogoś nieznośnego i trudnego we współpracy, kto jednak był bardzo skuteczny w tym, co robił. Zastanawialiście się kiedyś jaki ta osoba ma charakter i dlaczego zachowuje się w taki sposób? Czy gdybyście lepiej znali jej/jego cechy osobowości łatwiej byłoby z tą osoba koegzystować i niepotrzebnie się denerwować? 

W pracy optymalnie byłoby, gdybyśmy wszystkich dookoła znali na tyle, aby określić czyjś styl bycia, metody i tempo pracy, introwertyzm lub ekstrawertyzm, itp. Szczególnie w zespołach projektowych, pracujących czasowo i w silnym stresie, jest istotne czy ktoś jest indywidualistą, perfekcjonistą, wizjonerem, umysłem ścisłym czy kreatywnym. Źle przydzielone zadania w takiej grupie powodują narastającą frustracje i niezrozumienie siebie nawzajem.

Na przykład, gdy widzę osobę z wysokim, szerokim i pochylonym czołem z blisko osadzonymi oczami, to wiem, że są to cechy opisujące osobę inteligentną, ale bardzo niecierpliwą i nietolerancyjną. Nie bawię się wtedy w zapoznawcze i grzecznościowe pogawędki, tylko przechodzę do rzeczy i mam przygotowane dane i statystyki. Nie rozprasza mnie, że taka osoba mi przerywa i jest niecierpliwa i nie lubi owijania w bawełnę, gdyż wiem - są to jej nieodłączne cechy charakteru.

Jeśli chcecie przetestować  analizę twarzy zapraszam do zapoznania się z podstawowymi kształtami twarzy i wyszukiwania ich wśród swoich znajomych czy kolegów z pracy.  Niektórych osób nie będziecie mogli do nich przyporządkować, gdyż istnieją jeszcze mieszane kształty.

Twarz o kształcie odwróconego trójkąta – Twarz ta ma szerokie i wysokie czoło, wąski podbródek i niewidoczne kości szczęki.  Te cechy wskazują nam na dominującą inteligencję i słabsze pokłady siły fizycznej i silnej woli. Ludzie o takie twarzy ciągle dążą do poszerzania swojej wiedzy, maja dobre umiejętności analityczne oraz filozoficzne podejście do świata. Na pewno nie nadają się do pracy fizycznej. Za to sprawdza się jako naukowcy, badacze, doradcy czy stratedzy. Czasem za bardzo bujają w obłokach a ich słabością jest to, iż nie spędzają zbyt dużo czasu myśląc o praktycznych aspektach życia takich jak np. pieniądze. Z tego powodu mogą mieć problemy finansowe w podeszłym wieku. Jeśli ktoś z was ma taką twarz powinien inwestować oszczędności w nieruchomościach bądź innych inwestycjach długoterminowych!
Istnieje odmiana twarzy trójkątnej, w której rysy nie są tak kanciaste tylko bardziej zaokrąglone. Jest to wtedy całkowicie odmienna osobowość – ruchliwa, spontaniczna, niezorganizowana i o ognistym temperamencie.

Przechodzimy do twarzy okrągłej, najszerszej w środkowej części, ale zaokrąglonej zarówno na wysokości czoła jak i szczęki.  Na takiej twarzy nie widać żadnych kantów. Jest ona powiązana z dyplomacją, zdolnościami adaptacyjnymi i komunikacyjnymi. Osoby o takiej twarzy mają silna świadomość biznesową i potrafią korzystać z nadarzających się okazji. Powinny wybierać zawody, które wymagają interakcji społecznych, jak public relations czy sprzedaż. Mogą być dobrymi biznesmenami. Ich wadą jest powolne podejmowanie decyzji, co innych może irytować. Muszą uważać również na jedzenie, a raczej jego ilość. To będzie zawsze ich wielka słabość.

Twarz prawie owalna, ale z zaznaczonymi kośćmi policzkowymi oraz kośćmi szczęki. Ma zazwyczaj bladą cerę, proste i wąskie nosy. Duża część modelek i modeli ma taką twarz. Mają oni wyczucie stylu i elegancji, są dumni, chłodni emocjonalnie i zrównoważeni. Często bywają samotni, gdyż ludzie źle odbierają ich cechy lub im zazdroszczą.  Takie twarze maja jednak silne poczucie sprawiedliwości, szybko podejmują decyzje, cenią jakość i są bardzo praktyczni . Mogą być więc dobrymi sędziami, menadżerami czy dyplomatami.  W sytuacji kryzysowej to ta osoba zachowa zimną krew. Powinni odpuścić sobie czasem potrzebę bycie zawsze perfekcyjnymi i surowymi dla siebie.

Twarz o kształcie kwadratu reprezentuje kogoś kto jest stabilny, solidny i godny zaufania. Jest mało prawdopodobne, ze taka osoba podejmie niepotrzebne ryzyko niż będzie kroczyć utartą i sprawdzoną ścieżką. Twarze kwadratowe mają silna wolę i są konsekwentni. Pasują do zawodów, które wymagają zaufania jak np. finanse czy ubezpieczenia. Odnajdą się także w przemyśle. Ich wadą jest czasem konserwatyzm w wielu aspektach życiowych, przez co inni mogą uważać ich za mało postępowych.

Ostatnią na ten moment twarzą będzie twarz trójkątna z dominującym i szerokim dołem.  Jeśli ciężko wam sobie taką twarz wyobrazić, spójrzcie na zdjęcie Steve Jobs’a (z Apple). Ludzie tego typu są ekstrawertykami i maja agresywny styl bycia. Wydają się być towarzyscy i nastawieni na ludzi. Mają świetną intuicję do ludzi, ale zupełnie nie rozumieją siebie. Powinni oni wykonywać prace wymagające posiadania odbiorców i daru wymowy, jak prezenterzy czy konferansjerzy. Odnajdą się również w show biznesie. Ludzie o takich twarzach potrzebują innych ludzi, aby egzystować. Nie są stali w swoich zachowaniach i uczuciach, więc jeśli coś nie sprawia im już więcej frajdy i zabawy to bez skrupułów z tego rezygnują. Należy też przyzwyczaić się do ich wybuchów gniewu.

Dla zabawy można zrobić krótki test na typ pracownika i sprawdzić jak to się ma do waszej twarzy.
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.