Znamiona na twarzy i ich znaczenie według chińskiej sztuki czytania z twarzy.

Według chińskiej sztuki czytania  z twarzy Mian Xiang, na naszą uwagę zasługuje nie tylko kształt twarzy i obraz poszczególnych jej elementów, ale również występowanie wrodzonych znamion oraz plam, tzw. „wątrobowych". Plamki wątrobowe, połyskujące bardzo delikatną, jasną czerwienią, uchodzą za oznakę szczęścia, niezależnie od ich umiejscowienia. Z kolei zdecydowanie ciemniejszym plamkom należy zawsze przyjrzeć się dokładniej, mogą być bowiem zwiastunami różnym zmian i zawirowań. Taka interpretacja jest trafna zwłaszcza wtedy, gdy nieoczekiwanie zmienia się ich wielkość lub barwa. Jest to oczywiście również znak, ze znamię należy przebadać.
Za najważniejsze strefy pojawiania się możliwych do interpretacji przebarwień uchodzą: czoło, brwi, powieki, uszy, nos, usta i dolna szczęka.

Wrodzone znamiona na czole wskazują na przykład na wczesną dojrzałość umysłową i duży potencjał intelektualny. Znamiona pojawiające się bezpośrednio pod nasadą włosów powinny tylko cieszyć; mian xiang głosi, że świadczą o dobrobycie. Tylko i wyłącznie plamki wątrobowe pojawiające się bezpośrednio na skroniach są jeszcze korzystniejszym prognostykiem.

Znamię na wysokości brwi zdradza nam człowieka o usposobieniu raczej marzycielskim, w wielu wypadkach skłonnym też do melancholii. Mimo zupełnie przyzwoitej kariery zawodowej i ustabilizowanego życia osobistego odnaleźć szczęście będzie mu bardzo trudno. Gdy znamię znajduje się dokładnie między brwiami, to człowiekowi takiemu przypisuje się wielką mądrość oraz wybitne zdolności ponadzmysłowe.

Plamki wątrobowe na wysokości oczu, lub tuż poniżej, świadczą o refleksyjnym, myślicielskim nastawieniu do życia. Osoba taka potrafi całkowicie zatopić się w sobie, tracąc w skrajnych wypadkach poczucie rzeczywistości.

Z kolei niewielkie pieprzyki, pojawiające się tuż powyżej kości policzkowych, ucieszą niewątpliwie panie. Z bliżej niewyjaśnionych powodów, stanowią one rodzaj erotycznego sygnału, docenianego już od dawna przez damy, przyklejające sobie sztuczne „muszki" na policzkach.

Znamiona znajdujące się w górnej części wewnętrznej małżowiny usznej świadczyć mają o nieprzeciętnym utalentowaniu, oraz zwiastować długie życie. Chińczycy twierdzą też, że znamię znajdujące się na nosie, jest ewidentną oznaką szczęścia i materialnego powodzenia. Nagłe bogactwo może jednak wywołać zawiść bliźnich, mącącą skutecznie poczucie szczęścia i bezpieczeństwa. Dotyczy to szczególnie znamienia znajdującego się dokładnie na czubku nosa, w takiej sytuacji dobrobyt jest stale zagrożony.

Wrodzone znamiona w bezpośrednim sąsiedztwie ust świadczą o zmysłowości i wybujałych potrzebach erotycznych. Charakterystyczne, że (w dawniejszych czasach) niektóre aktorki-boginie seksu domalowywały sobie pieprzyk w okolicy ust, by nadać twarzy erotyczne tchnienie. Jednak znamię w okolicy ust to nie tylko seks, również w innych sferach życia człowiek nim obdarzony nie powinien uskarżać się na monotonię i nudę. Znamiona na dolnej szczęce (żuchwie) obiecują późne szczęście pojawiające się po sześćdziesiątce. Pod warunkiem, że to znamię nie znajduje się dokładnie na czubku brody, takowe zapowiada bowiem samotną starość.

Przy nagłym pojawianiu się, bądź znikaniu, przebarwień w tej okolicy, należy liczyć się z gwałtownymi zmianami w życiu na równi z dobrymi, jak i ze złymi. Należy przy tym wyraźnie zaakcentować, że interpretacje przebarwień tego rodzaju, uchodzących niekiedy za interesujące uzupełnienie urody, nie doczekały się jak dotąd żadnych naukowych potwierdzeń. Mimo to starodawne przekazy Mian Xiang, dotyczące praktycznych doświadczeń w tej kwestii są bardzo interesujące i stosowane do dzisiaj.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentarze:

  1. Genialna strona! Właśnie tego potrzebowałam-wiele moich zainteresowań w jednym. Dziękuję, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.