Krostki, trądzik i plamki - co mówi ich umiejscowienie według chińskiej medycyny?

Gdy budzimy się rano często obserwujemy występujące zmiany na naszej twarzy. Może to być inny odcień skóry, mogą pojawić się plamki, popękać naczynka lub wyskakuje nam niechciany trądzik. Według chińskiej medycyny są to objawy nadchodzących wydarzeń czy możliwych problemów. Chińczycy poprzez obserwację skóry twarzy są w stanie ocenić jakość pracy danego organu, przypisanego do konkretnego obszaru na twarzy.

W przypadku pojawiającego się trądziku należy przygotować się na jakieś wydarzenie w przeciągu 7 do 14 dni od momentu wyskoczenia krostek. Jakiej sfery życia będzie dotyczyła ta zmiana?

 • Jeśli krostka pojawi nam się na uchu, oznacza ona, że nasz system immunologiczny jest osłabiony i jeśli nie zadbamy o siebie to prawdopodobnie się rozchorujemy w podanym czasie.
 • Jeśli pryszcze wyskoczą na czole można spodziewać się zmian czy wyzwań w życiu zawodowym i rozwoju kariery. Jest to głównie związane ze stresem, który przeżywamy wewnętrznie, martwiąc się o pracę czy szkołę.
 • Zauważając krostkę na czubku nosa bądź jego skrzydełkach należy spodziewać się nadchodzących znacznych wydatków. Jesteśmy wiec wtedy narażeni na utratę pieniędzy.
 • Krostki na nasadzie nosa mówią nam o podatności na wirus grypy bądź choroby związane z płucami. Pryszcze na nosie oznaczają również problemy w związku, jakąś dysharmonię i troski sercowe. Gdy mamy problemy w związku czy jesteśmy nieszczęśliwie zakochani często pojawiają nam się pryszcze własnie na nosie. 
 • Natomiast wypryski nad ustami/ górna wargą zapowiadają kłótnie i walkę o coś.
 • Krostki na policzkach osłabiają nasz autorytet, siłę i władzę.
 • Zostaje nam jeszcze podbródek - pryszcze wokół niego wskazują na stres związany z pracownikami bądź ludźmi nam podległymi. Dla młodych osób może to oznaczać stres w rodzinie lub problemy z ludźmi, którymi się otacza.
Dodatkowych informacji dostarcza nam odcień skóry lub pojawiające się czasowe i nietypowe zabarwienia w danej części twarzy.
Co reprezentują poszczególne kolory? (pamiętajmy, że to chińska interpretacja)
 • Zielony - depresję, strach i zmartwienia.
 • Biały - płacz, smutek i pogrzeb (tak, tam kolorem na pogrzeb jest biały a nie czarny)
 • Czarny -śmierć i nieszczęście
 • Czerwony - kwestie prawne, spory i kary
 • Żółty - to szczęśliwe i miłe wydarzenia
Jak to się przekłada na poszczególne obszary twarzy? Co nam mówią konkretne zabarwienia pojawiające się na twarzy?
Miejsce między brwiami
Jeśli zobaczymy ciemne zabarwienie czy wręcz czarną plamkę na przestrzeni dokładnie pomiędzy brwiami, musimy bardzo na siebie uważać, gdyż coś może zagrażać naszemu życiu. Po prostu unikajmy przez dwa tygodnie aktywności o podwyższonym ryzyku i np. nie przebiegajmy na czerwonym świetle. Bądźmy ostrożni. Jeśli tych kolorem jest jednak żółty i lekko żółty jest tez nasz nos możemy liczyć na awans, podwyżkę, wzbogacenie się lub zwrot inwestycji. Warto zagrać wtedy w totolotka.
Miejsca wokół ust
Pojawiające się żółte zabarwienie wokół ust zwiastuje pomyślny los, jakieś szczęście i pomnażanie kapitału ( kapitałem nie muszą być koniecznie pieniądze. Dla niektórym większym kapitałem jest miłość, przyjaźń czy pasja do czegoś). Wszystkie inne kolory wokół ust zwiastują niebezpieczeństwo. Należy szczególnie wystrzegać się wtedy aktywności związanych z wodą.
Miejsca na nosie
Wszelkie żółte zabarwienia przynoszą szczęście w finansach. Pozostałe ciemne, czarne zwiastują straty finansowe czy nawet bankructwo. Czerwone, zielone i białe plamy czy zabarwienia oznaczają kłótnie i sprawy prawne. Na przykład z płynnością finansową, podatkami.
Miejsca na policzkach i wokół oczu
I ponownie żółty kolor na policzkach i wokół oczu zwiastuje dobry czas, szczególnie na zawieranie ważnych i znaczących znajomości. Kolory zielony i biały na policzkach i wokół oczu mówią o chorobie i/lub pogrzebie. Kolor czerwony ostrzega przed wchodzeniem w spory, kłótnie. Powinno się też uważać na możliwe ataki zwierząt.
Miejsca wokół brwi
Żółte zabarwienie wokół brwi zwiastuje wzbogacenie się. Zabarwienie zielone mówi nam o depresji.
Bardzo ciemne zabarwienie, czarne plamy ostrzegają przez utrata władzy i degradacją. Czerwonawe zabarwienie oznacza możliwość kradzieży lub dużych sporów.
Share on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.