Styl ubierania i znaczenie dodatkowych akcentów stroju.

Zaakcentowanie ramion przez pagony, naszywki, poduchy przenosi ciężar naszej uwagi w tę strefę i pokazuje człowieka, dla którego najwięcej znaczą konkretne, wymierne osiągnięcia, będące realizacją własnego przepisu na sukces. Optyczne poszerzenie sylwetki w tym rejonie ma za zadanie dodać ważności i podkreślić sprawność danej osoby w zakresie efektywnego kreowania swojego życia ekonomicznego. Dotyczy to bowiem przede wszystkim sprawnego poruszania się w sferze biznesu. Jednocześnie symbolizuje, że dana osoba dźwiga duży ciężar odpowiedzialności i fachowości, a poprzez pozorne rozbudowanie ramion próbuje symbolicznie dodać sobie nieco siły.

Zaakcentowanie szyi poprzez wszelkiego rodzaju ciasne obroże, typu: golf, zawiązana chustka, ciasno przylegająca biżuteria jest symbolem "uwięzienia" własnych doznań. Chociaż skojarzenie z psem, którego swoboda wyznaczona jest przez długość smyczy lub łańcucha przy budzie, zabrzmieć może troszkę niemiło. niemniej jest w tym przypadku najbardziej oczywistym symbolem. Osoba w "obroży" nie pozwała sobie na swobodne przeżywanie życia. Ogranicza ją niewidzialna smycz własnych zahamowań, lęków, kompleksów
i wątpliwości. 

Zaakcentowanie nóg poprzez naszywki, lampasy, wypchane kieszenie na udach może sugerować kłopoty związane z domem rodzinnym. Szczególnym symbolem kłótni i niemożności zaakceptowania podejścia rodziców są łaty na kolanach. Natomiast wydarte, wyszarpane na kolanach dżinsy są wyrazem jawnego buntu przeciwko nie tylko rodzicom, ale też przeciwko wszelkim strukturom i autorytetom, których rodzice są symbolem.Wyraźnie odcinające się innym kolorem szwy, przypominające wojskowe lampasy, kojarzą się dosyć jednoznacznie z musztrą i wojskowym reżimem w domu.

Stan przedłużony, czyli tuniki, bluzy, swetry i koszule wypuszczone na wierzch spodni lub spódnicy, przykrywające biodra, to symboliczne przykrycie sfery intymnej. Ponieważ bluzka, koszula. czy sweter odpowiadają za świadome działanie, możemy śmiało powiedzieć, że jest to rozciągnięcie świadomej kontroli na życie erotyczne.

Stan skrócony, czyli chowanie bluzek i swetrów do spodni i spódnic świadczy natomiast o dużej spontaniczności człowieka. Osoba taka szybko reaguje i jest ciągle żądna nowych doznań, Jest ciekawa Świata i ludzi, nie traci zbyt wiele czasu na zastanawianie się, a jej podświadomość wyraża zgodę na nowe spotkania.

Źródło:
Tekst powstał na podstawie materiałów szkoleniowych Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości.
Share on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

5 komentarze:

 1. Jak tu umiejscowić modę kreowaną przez projektantów, stylistów i celebrytów?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli ktoś nie ubiera się sam, tylko korzysta z doradcy-stylisty bądź zakłada rzeczy narzucone mu przez kontrakt reklamowy, to nie może być poddany tego typu interpretacji. Tylko jeśli mamy swobodę w wyborze, dobierzemy strój do naszego nastroju i potrzeb. Projektanci, projektując ubrania, sprzedają swoją wizję świata, wskazując nam jacy być powinniśmy. Każdy projektant ma swój indywidualny styl, który może wiele o nim samym powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super :) Mogę spodziewać się artykułu o projektantach?

  OdpowiedzUsuń
 4. Analiza osobowości projektantów? Ciekawy temat! Jakiś konkretnych masz na myśli? Polskich, zagranicznych?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałem na myśli nikogo konkretnego. Czasem jednak jak sie patrzy na ich propozycje stylizacyjne to rodzi się pytanie: co im siedzi w głowach? ;) Wybór pozostawiam otwarty...

  OdpowiedzUsuń

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.