RedakcjaDiana Nowek
Emotion Recognition Expert

Dzień dobry!
Miło mi, że spotykamy się na stronie o psychologii wyglądu i komunikacji niewerbalnej.
Czy Ciebie też fascynuje ta tematyka? Tak bardzo niedoceniania, a przecież mająca ogromny wpływ na nasze codziennie życie. Bo czym bylibyśmy bez emocji i mowy ciała? Robotami.
Uwielbiamy przebywać w towarzystwie ludzi ekspresyjnych, którzy obrazowo gestykulują, modulują głos, którzy mimiczne pokazują, co czują. Nasz mózg uwielbia widzieć emocje w ciele, wtedy czuje się bezpiecznie. Na podstawie emocji i komunikatów niewerbalnych potrafi przewidzieć zachowania innych.

Od wielu lat staram się być na bieżąco z wynikami najnowszych badanań oraz publikacji w tamacie mowy ciała, ekspresji mimicznych, percepcji wyglądu i biometrycznych narzędzi do pomiaru zachowań. Specjalizacja w tym obszarze trwa całe życie, ponieważ jest to dynamicznie rozwijająca się gałąź w nauce i technologii. Również doświadczenie życiowe, zdobywane wraz z wiekiem, jest nieocenionym nauczycielem. Obserwacja ludzi wymaga lat praktyki.

Największe ośrodki badań w tym zakresie znajdują się głównie w USA, np. na MIT, Harvard czy Stanford University. Kiedy czegoś nie wiem, piszę do nich. Jestem typem kujona, który nieustannie szuka odpowiedzi i analizuje zjawiska. Nie akceptuje faktów a priori, jeśli nie znam ich genezy, przyczyn i alternatyw.

Skąd moje zainteresowania?

Od dziecka miałam dużą wadę wzroku, byłam krótkowidzem, a jako nastolatka miałam już minus kilkanaście dioptrii. Na studiach doszłam do -15. Nie lubiłam chodzić w grubych, zniekształcających okularach, więc uczyłam się polegać na innych zmysłach. Skupiać się na niuansach w głosie, zmianie w oddechu, sposobie chodzenia i poruszania się. Okazało się, że moje przekleństwo stało się potem darem.

Od czasów studiów jeżdzę po świecie i uczę się od najlepszych. Wcześnie zaczęłam pracować jako obserwator. Przez długie lata był to mój drugi zawód. Od 2015 roku zajmuję się komunikacją niewerbalną na pełen etat w swojej firmie.

Moje Specjalizacje:
- Percepcja wyglądu, ekspresje mimiczne, mowa ciała
- Wykrywanie kłamstwa w biznesie, sprzedaży i negocjacjach,
- Analiza behawioralna i lingwistyczna,
- Budowanie wizerunku w polityce i biznesie
- Technologie Face Recognition i Emotion Recognition
- Behawioralne narzędzia do pomiaru emocji w badaniach satysfakcji klientów
P.S. Nie wszystkie artykuły na portalu są mojego autorstwa. Współpracuję z psychologami i innymi specjalistami. Pod tekstem jest wtedy adnotacja o autorze.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentarze:

  1. Kuzynka leczyła się w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii (http://wip-poznan.pl/psychoterapia). Efekty są bardzo zadowalające.

    OdpowiedzUsuń

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.