Kto kogo odtrąca? Dłonie państwa Trump w Izraelu


Niedawno media obiegło nagranie z udziałem Melanii Trump i jej męża z lotniska w Izraelu. Wszyscy napisali, że Melania odtrąciła dłoń Donalda, gestem "nie dotykaj mnie". Rozpoczęły się spekulacje na temat jakości ich związku, a nawet nienawiści i potencjalnej przemocy jakiej miałaby doświadczać Melania. Jednak, gdy przyjrzymy się temu nagraniu dokładniej, mianowicie w zwolnionym tempie, zobaczymy coś innego.

Melania szła dwa kroki za Donaldem, on się zorientował i wyciągnął do niej dłoń, aby zrównała krok. Trochę jak rodzic do dziecka, które się ociąga i zostaje w tyle. Widać przed tym, że patrzy na parę obok, a oni idą za ręce.

Czyli widzimy Donalda wyciągającego dłoń do Melanii, ale nie po to, że iść z nią za rękę. Gdyż zanim ona zdąży ją złapać, on już cofa swoją. Dlatego Melania wykonuje ten sfrustrowany gest, który został zinterpretowany jako odtrącenie.

Donald i Melania, stanowią osobliwie niezręczną parę, jesli chodzi o zachowanie publiczne. Jego gesty w stosunku do niej są bardziej ojcowskie niż czułe. Widać, że Melania nie lubi być traktowana jak dziecko - poklepywana i sterowana. Oboje nie należą do wylewnych osób, jawnie okazujących sobie uczucia. Donald Trump znany jest z seksistowskich, szowinistych wypowiedzi w stosunku do kobiet, choć i mężczyzn też zawsze traktuje z góry.

A na poniższym nagraniu to Donald "odrzuca" dłoń Melanii. Widać to w 00:29 sekundzie.


Share on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

1 komentarze:

 1. oto dwa inne filmy warte analizy psychologicznej...

  http://www.youtube.com/watch?v=j_PE0Is6QVc

  http://www.youtube.com/watch?v=GbUMTF8X3E8

  OdpowiedzUsuń

Wpisz swoje imię, wybierając pole NAZWA z listy. Możesz komentować za pomocą konta FB, klikając Facebook Comment. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin strony.